Zastosowanie odpowiednich parapetów zewnętrznych wzbogaca pod kątem estetycznym wygląd elewacji. Najczęściej dobiera się je w taki sposób, aby współgrały z innymi elementami, a mianowicie: cokołami, pokryciem dachu, materiałem zastosowanym do wykończenia ścian. Mogą tworzyć spójną całość bądź efektownie wyróżniać się na tle fasady. Wszystko zależy od planowanego efektu finalnego. Na ich wygląd ma wpływ także szerokość i grubość oraz rodzaj użytego materiału.

Parapety zewnętrze służą przede wszystkim ochronie ścian przed zaciekami i wilgocią. Dla zachowania walorów praktycznych konieczne jest odpowiednie zamontowanie produktów. Powinny wysuwać się o 5 cm poza ścianę. Dzięki temu woda podczas opadów nie spływa bezpośrednio na mur. Nachylenie powierzchni o ok. 5o pozwala zachować odpowiedni spad do odprowadzania wody. Podciekaniu i zawilgoceniu zapobiega wykończenie produktu tzw. kapinosem, czyli zagiętą krawędzią. Dostępne w naszym asortymencie produkty posiadają praktyczną konstrukcję, a przy tym odznaczają się estetycznym wyglądem.

W naszej ofercie parapetów firmy KRATEX znajdą Państwo parapety zewnętrzne:

✔aluminium płytka
✔aluminiowe zimnogięte
✔stalowe
✔stalowe okleinowe
✔stalowe okleinowe softline

Parapety uniwersalne przeznaczone są do montażu nie tylko w pomieszczeniach ale również na zewnątrz budynku. Materiały z jakich produkuje się te parapety są niezwykle wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne. Wybierając parapet uniwersalny mamy do wyboru różne kolory granitu i kwarcu.

Jesteśmy w stanie wykonać niemal każdy projekt, zgodnie z zaleceniami klientów. Nasze produkty wykonywane są zgodnie z najnowszymi standardami i normami, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej jakości i odporności na uszkodzenia.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą firmy Kratex na:
👉hhttps://parapety.kratex.pl/
Masz pytania? Zadzwoń do nas 43 82512 11 lub przyjdź do naszego Salonu Sprzedaży:
Zduńska Wola ul. Spacerowa 81. Pomożemy podjąć Ci wszystkie decyzje 🙂